O organizátoroch

Rada mládeže Bratislavského kraja

Aktuálne Študentské voľby organizuje tím aktívnych študentov z celého Slovenska pod záštitou Rady mládeže Bratislavského kraja.

RMBRK združuje detské a mládežnícke organizácie, žiacke školské rady, pracovníkov s mládežou, výskumníkov mládeže a iných odborníkov pracujúcich s mládežou, mladých vedúcich, mládežníckych vedúcich a mládežníckych dobrovoľníkov pôsobiacich v Bratislavskom kraji. Zo záujmu mladých ľudí v RMBRK, ktorí chcú zlepšiť situáciu mladých ľudí pre seba v hlavnom meste, ako aj na celom Slovensku, vznikajú projekty, ako sú Študentské voľby , postavené na spoločných cieľoch a nezištnej spolupráci.

 

Podobne ako bratislavská Rada mládeže, Študentské voľby sú projekt otvorený spolupráci pre každého mladého človeka svíziou slobodnej, kultúrnej a demokratickej spoločnosti, ktorú aktívne vytvárajú aj mladí ľudia. 
 

Zodpovední za projekt:

Dominka Vargová, Košice dominika@studentskevolby.sk

Barbora Musilová, Turčianske Teplice barbora@studentskevolby.sk

Simona Stibilová, Bratislava simona@studentskevolby.sk

 

Martin Kuštek, Bratislava martin@studentskevolby.sk

Matej Nižňan, Budmerice matej@studentskevolby.sk

Richard Prutkay, Nové Zámky richard@studentskevolby.sk

Občianske združenie Pre stredoškolákov

Tím stredoškolákov z Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa v Bratislave s rôznymi záujmami v roku 2012 spájal záujem o projekty, štipendiá a štúdium v zahraničí. Hľadaním informácií o týchto voľnočasových aktivitách a možnostiach každý z nich strávil veľké množstvo času, tak sa rozhodli každému stredoškolákovi únavné zhŕňanie dát uľahčiť a poskytnúť vlastnoručne nazbierané informácie spolu s osobnými postrehmi a skúsenosťami prostredníctvom internetovej stránky, verejných podujatí a osobných stretnutí.
Dnes je Pre Stredoškolákov nielen informačný portál, ale aj program neformálnych vzdelávacích podujatí v mestách na celom Slovensku, mentoringový Pre Stredoškolákov Leadership Programme a rovesnícky program Buddík – ale predovšetkým komunita aktívnych študentov, ktorí sa neboja spraviť krok nielen pre svoju kariéru, ale aj pre vzdelávanie na Slovensku.


Občianske združenie Pre Stredoškolákov bolo organizátorom simulovaných Študentských volieb do orgánov samosprávnych krajov – Študentských volieb 2017 a Študentských komunálnych volieb, Študentských volieb Prezidenta SR a Študentských volieb do EP v supervolebnom roku 2018/2019.

Inštitút pre

verejné otázky

IVO je nezávislým centrom pre analýzy otázok verejnej politiky a
transformačných procesov. Generuje myšlienky schopné ovplyvniť proces prípravy a implementácie dôležitých spoločenských rozhodnutí. Zverejňovaním svojich výskumných zistení IVO participuje na rozprave o dôležitých otázkach verejného záujmu. Poskytuje kritickú odbornú reflexiu a oponentúru riešení, ponúkaných rozmanitými spoločenskými aktérmi.


IVO organizoval komunálne, prezidentské a európske Študentské voľby 2014.

Kontakt

Ak máte viac otázok ohľadom Študentských volieb, neváhajte

nás kontaktovať na ahoj@studentskevolby.sk

Rada mládeže Bratislavského kraja
Michalská 9
811 01 Bratislava
+421917393048

ahoj@rmbrk.sk

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now