Ako zapojiť svoju školu?

Veľmi jednoducho:

 

1. Vyplňte prihlášku nižšie.

2. Zostavte študentskú volebnú komisiu z troch až piatich študentov a študentiek a min. jedného učiteľa alebo učiteľky.

A krok tri už nechajte na nás!

 

Po registrácii Vás budeme kontaktovať s presnými pokynmi, čo ďalej.

Ako to prebieha?

Pred voľbami: po vyplnení prihlášky nadviažeme s vašou školou kontakt, nahlási sa presný počet študentov (“zoznam voličov”), a následne uzavrieme zmluvu. Táto oficialita je nutná, aby školy neodstúpili v priebehu volieb, a aby sa dostali zápisnice študentských volebných komisií sa až do “ústrednej volebnej komisie”, kde sa sčítajú do finálneho výsledku. Ďalej by na registrovaných školách mala prebiehať diskusia o voľbách alebo iný podobný vzdelávací program, kde budú mať študenti možnosť oboznámiť sa s kandidátmi, kritériami rozhodovania a volebným procesom.

 

Následne pošleme kuriéra s volebnými lístkami až priamo k Vám, takže po ich prevzatí už len nachystáte volebnú miestnosť (stôl, urna, a pod.) a pripravíte všetko potrebné pre volebný deň.

 

Deň V (Deň volieb na začiatku februára): Volebná miestnosť by mala byť sprístupnená počas celého vyučovacieho dňa. Po skončení vyučovacích hodín sa volebná miestnosť uzavrie a nastáva spočítanie hlasov. Zápisnica ústrednej volebnej komisie bude následne zaslaná nám a zostáva už len čakať na oficiálny výsledok. Niet sa však čoho báť, metodická príručka, ktorá všetko vysvetlí podrobnejšie, bude zaslaná každej volebnej komisii.

Kontakt

Ak máte viac otázok ohľadom Študentských volieb neváhajte

nás kontaktovať na ahoj@studentskevolby.sk

Rada mládeže Bratislavského kraja
Michalská 9
811 01 Bratislava
+421917393048

ahoj@rmbrk.sk

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now